Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

З 12 травня має розпочатися повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів – Президент 

10 травня 2025 року - 17:00

З 12 травня має розпочатися повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів – Президент 

З понеділка, 12 травня, має розпочатися повне й безумовне припинення вогню щонайменше на 30 днів. Про це домовилися під час першої зустрічі лідерів United Europe in Ukraine, підтвердили на засіданні лідерів країн коаліції охочих у Києві та узгодили з Президентом США Дональдом Трампом.  

Після закінчення засідання лідерів коаліції охочих Президент України Володимир Зеленський, Президент Франції Емманюель Макрон, Прем’єр-міністр Великої Британії Кір Стармер, канцлер ФРН Фрідріх Мерц і Премʼєр-міністр Польщі Дональд Туск повідомили про його результати під час спільної пресконференції.

«Щойно ми всі разом говорили з Президентом Трампом, і ми погодили наш спільний погляд, наші подальші дії. Повне й безумовне припинення вогню дуже потрібне. Відповідальність за відмову дуже потрібна. В умовах такого припинення вогню можемо разом погодити фундамент настання миру», – зазначив Володимир Зеленський.

Безумовне припинення вогню означає без жодних умов, а спроба висувати будь-які умови є свідченням наміру затягнути війну та зірвати дипломатію.

«Путіну не були потрібні умови, коли він хотів припинення вогню для проведення параду, і вони не потрібні йому зараз. Україна знову й знову демонструвала готовність до взаємодії, але Путін знову й знову відмовлявся. Тому ми чітко заявляємо – усі п'ять лідерів тут, усі лідери, які щойно були на зустрічі коаліції охочих, – що ми підтримуємо безумовне припинення вогню», – сказав Кір Стармер.

Якщо Росія відмовиться від припинення вогню, будуть застосовані санкції проти її енергетичного сектору та банківської системи.

«Їх уже будуть зараз готувати й координувати між американцями та європейцями», – наголосив Емманюель Макрон.

Під час засідання також домовилися, що чітким пріоритетом є зміцнення Сил оборони та безпеки України як головної гарантії українського суверенітету. Ключовим елементом гарантій безпеки також має стати контингент підтримки. Зміцнення української армії охоплює фінансування її обороноздатності та інвестиції у виробництво зброї в Україні, у європейських країнах та у спільні проєкти.

«Ми обговорили, якими можуть бути подальші кроки, яким може бути шлях до справжнього миру. Наступний крок повинен вийти за межі припинення вогню», – наголосив Фрідріх Мерц.

Крім того, лідери домовилися продовжити роботу над ефективним використанням заморожених російських активів і зробити це окремим пунктом для обговорення на саміті G7.

«Вперше ми мали від певного часу відчуття, що весь вільний світ об’єднаний. І це не лозунги, а рішення, які ми ухвалили», – підсумував Дональд Туск.

в
Відео