Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський: За шість років не створено жодного переговорного майданчика з питання деокупації Криму, але ми це виправимо

26 серпня 2020 року - 08:09

Володимир Зеленський: За шість років не створено жодного переговорного майданчика з питання деокупації Криму, але ми це виправимо

У межах Нормандського переговорного процесу Росія не хоче обговорювати питання деокупації Автономної Республіки Крим, а за шість років не створено жодного ефективного переговорного майданчика, який сприяв би поверненню півострова під український контроль. Але чинна українська влада працюватиме над тим, щоб це змінити, розповів Президент України Володимир Зеленський в інтерв’ю інформаційному телеканалу Euronews.

Глава держави зазначив, що з Кримом ситуація складніша, ніж з Донбасом. І додав, що порушував «кримське питання» на переговорах у Нормандському форматі, але Росія відмовилася його обговорювати.

«Але Крим – наша територія, ми його повернемо», – сказав Президент.

«Я кажу відверто, що потужного майданчика, на якому піднімалося б це питання, я вважаю, поки що немає. Я вважаю, що шість років такого майданчика не існувало в природі. Окрім санкцій, за які я вдячний нашим партнерам і які ми з ними проговорюємо, і вони продовжуються. Нам допомагає не тільки Європа – допомагають США та інші країни. Більше нічого я не бачу. Чи я збираюся ще щось робити? Так», – заявив він.

Водночас Володимир Зеленський наголосив, що для нього деокупація Криму є таким самим пріоритетом, як і повернення Донбасу.

«Я не знаю різниці між цими питаннями. Єдине, що в ситуації на сході – там гинуть люди, тому саме в цьому, людському факторі для мене особисто це (питання відновлення миру на Донбасі. – Ред.) – на першому місці. Але на тому самому рівні, тому що обидві території – наші й повинні повернутися», – зазначив Володимир Зеленський.

Крім того, на думку Президента України, ті, хто допустив легку здачу Кримського півострова під окупацію, повинні понести відповідальність.

«Віддавати Крим не можна було. Це велика проблема. Але сьогодні ми вже не можемо говорити та кусати лікті щодо того, як це відбулося. Я впевнений, що за це коли-небудь всі відповідатимуть. Багато хто в цьому брав участь», – наголосив Глава держави.