Президент України Володимир Зеленський зазначив, що не прагне концентрації влади та долучається до вирішення тих чи інших проблем, коли вони стають масштабними чи небезпечним і в уряду недостатньо повноважень для їхнього розв’язання. Про це він заявив під час прес-конференції у Трускавці.
«Щодо концентрації влади. Мені не потрібна жодна влада. Я прийшов щось змінити, щось пообіцяв. І якщо на цьому шляху є ті чи інші гальмування – давайте прокладати інший шлях. Або дайте кермо іншому водію», – сказав Володимир Зеленський.
При цьому Глава держави наголосив, що не втручається в роботу уряду, а лише долучається, коли з’являються потенційно небезпечні питання, як, наприклад, ситуація в енергетиці, яка стосується не лише діяльності Кабінету Міністрів.
«Питання опалювального сезону, опалювального виклику, питання цін на газ – це питання геополітичне. Тому й відповідальність уже Президента. Це питання мерів, місцевої влади, голів обласних державних адміністрацій… Коли є такі складні виклики, я запрошую в Офіс Президента всіх. Там представники місцевої влади, представники уряду. Я слухаю, і ми говоримо. Там ніхто не б’є по столу й не каже: «Буде так». Ні. Треба знайти модель», – розповів він.
За словами Володимира Зеленського, під час таких зустрічей знаходять шляхи для розв'язання серйозних проблем.
«Завдяки постійному діалогу, завдяки тому, що мені не все одно, і завдяки тому, що я не живу з відповіддю на питання журналістів «це не моя відповідальність – запитайте Кабмін», ми багато речей змогли зберегти. Можу зовсім не втручатися, і більше людей буде під Офісом із питанням «а навіщо ми вас обрали Президентом», – додав Глава держави.
Водночас він зазначив, що не займається мікроменеджментом, тому що в такому разі не вистачає часу на стратегічні питання.
«До мікроменеджменту я тепер вдаюся лише в моменти, коли це ситуація дуже великих ризиків для держави», – зауважив Президент.
Відповідаючи на запитання журналістів, Володимир Зеленський також повідомив, що не має наміру ініціювати зміни до Конституції України з метою повернення до президентсько-парламентської або встановлення президентської форми правління.