Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Володимир Зеленський підтримує заміну інтернатної форми виховання на сімейну

30 вересня 2019 року - 20:34

Володимир Зеленський підтримує заміну інтернатної форми виховання на сімейну

Президент України Володимир Зеленський разом з дружиною Оленою в День усиновлення, що відзначається 30 вересня, зустрівся з батьками-усиновителями, опікунами, прийомними батьками та батьками-вихователями.

Кожен із запрошених на зустріч з Главою держави взяв на виховання до своєї родини дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

Глава держави наголосив, що перш за все хоче подякувати присутнім за турботу і любов, яку вони дарують дітям.

«Ви робите велику справу, яку, на жаль, не робить наша держава. Не робить у достатній мірі – так, як це має бути у нормальній, демократичній європейській країні», – сказав Володимир Зеленський.

Президент підкреслив, що діти – це найголовніше, що в нас є, і «для кого можна будувати майбутнє України».

Він нагадав, що нині в нашій країні понад 700 інтернатних закладів, і зазначив, що підтримує ідею реформування інтернатної системи утримання та виховання дітей і формування сімейної політики держави, спрямованої на підтримку родини.

«Там дуже багато діточок. І, звісно, наше бажання – щоб інтернатів зовсім не було. Діти повинні бути в сім’ях – жити, рости та відчувати себе звичайними щасливими дітьми», – наголосив Глава держави.

Як приклад ефективності сімейної форми виховання Володимир Зеленський згадав відомих зірок і визначних особистостей світового масштабу, які виховувалися прийомними батьками й досягли значних успіхів у різних галузях.

«Ми знаємо багато західних прикладів зірок, великих людей, які виховувалися прийомними батьками чи батьками-вихователями. Але вони зростали у родинах, які стали справді їхніми. Тому я хочу і вам подякувати, бо ви справжні батьки дітей, яких виховуєте, і ви дуже допомагаєте державі. А ми хочемо допомогти вам», – сказав Президент.

Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська також висловилася на підтримку того, що кожна дитина має жити в сім’ї чи в умовах, наближених до сімейних, і зазначила, що уряд визначив це одним з пріоритетів Мінсоцполітики.

За її словами, важливо, що ця тема обговорюється у той час, коли формується бюджет країни на наступний рік і є можливість закласти фінансування правильних ініціатив. «Щоб не фінансувати інтернати, а навпаки – щоб величезні кошти, які виділяються на інтернатне утримання діток, ми могли спрямувати у сім’ї, родини, які можуть дати цим діткам краще майбутнє», – сказала очільниця Мінсоцполітики.

Під час спілкування з Главою держави батьки говорили про важливі для них питання, зокрема про потребу у спрощенні процедури надання довідок, необхідних при оформленні опіки чи усиновлення. Також сім’ї наголошували на необхідності профілактики сирітства та роботи з родинами, які потрапили у складні життєві обставини.