Робоча група під головуванням уповноваженої Президента з питань захисту прав військовослужбовців та членів їхніх сімей Ольги Решетилової (Кобилинської) продовжила підготовку законопроєкту про військового омбудсмена. Його загальну рамку попередньо напрацювало Центральне управління захисту прав військовослужбовців Міністерства оборони.
У нараді взяли участь представники Офісу Президента, Міноборони, Генерального штабу ЗСУ та громадських організацій.
«Є спільна позиція громадськості, Міністерства оборони та Президента, що офіс військового омбудсмена має бути окремою інституцією з відповідними повноваженнями, які дадуть змогу ефективно захищати права військовослужбовців та права й свободи в секторі безпеки та оборони загалом», – зазначила Ольга Решетилова.
Робоча група обговорила статус і повноваження майбутнього військового омбудсмена та його офісу, підпорядкування та взаємодію з іншими державними органами. Крім того, ішлося про пропозицію створити представництва військового омбудсмена в усіх Силах безпеки та оборони.
Представники громадських організацій також запропонували окремо прописати механізми призначення військового омбудсмена під час воєнного стану та в мирний час і чітко зафіксувати процедуру розгляду скарг.
Учасники робочої групи домовилися опрацювати всі озвучені пропозиції та обговорити їх під час зустрічі наступного тижня.