У Києві відбулося спільне засідання Міжвідомчої робочої групи з питань дітей та збройних конфліктів і цільової групи ООН з моніторингу та звітності, під час якого обговорили грубі порушення прав дітей в умовах повномасштабної російської агресії. Захід провели в межах ініціативи Президента України Bring Kids Back UA та механізму СААС (Діти та збройні конфлікти) в Україні.
Під час засідання представили оновлені дані про грубі порушення прав дітей. Упродовж цього року внаслідок російської агресії проти України найбільше постраждали діти, які проживають на Харківщині, Донеччині та Дніпровщині. Також саме в цих регіонах найбільших пошкоджень зазнали навчальні заклади. Окрему увагу приділили злочинам РФ на тимчасово окупованих територіях.
Радниця – уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дарʼя Герасимчук наголосила, що українські діти на ТОТ не мають доступу до якісної освіти та задоволення базових потреб.
«Важливо, щоб усі ці злочини були зафіксовані, верифіковані та засвідчені для притягнення винних до відповідальності. Водночас ми прагнемо поширювати наш досвід захисту дітей, щоб жодна дитина у світі не страждала так, як українські діти», – зазначила вона.
Координатор системи ООН Матіас Шмале зауважив, що робота України в межах спільного превентивного плану українського уряду та цільової групи ООН з моніторингу та звітності є прикладом для багатьох країн.
Учасники засідання наголосили на тому, що важливо документувати всі випадки грубих порушень проти дітей, щоб мати змогу притягти РФ до відповідальності. Особливу увагу приділили механізмам реінтеграції дітей і впровадженню програм, які мають запобігти подібним злочинам проти дітей у майбутньому.
«Ми цінуємо тісну співпрацю з Міжвідомчою робочою групою з питань дітей та збройних конфліктів для посилення підтримки в запобіганні грубим порушенням та захисті дітей в Україні», – підсумував голова Представництва ЮНІСЕФ Мунір Мамедзаде.