Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

У Вільнюсі Глава держави провів тристоронні переговори з Президентом Литви та Президентом Європейської ради

6 липня 2021 року - 17:53

У Вільнюсі Глава держави провів тристоронні переговори з Президентом Литви та Президентом Європейської ради

У межах робочого візиту до Литви Президент України Володимир Зеленський провів тристоронні переговори з Президентом Литовської Республіки Гітанасом Наусєдою та Президентом Європейської ради Шарлем Мішелем.

Володимир Зеленський наголосив на незмінності стратегічного курсу України на набуття повноправного членства у Європейському Союзі. 

Відбувся обмін думками щодо важливості фіксації європейської перспективи України й подальшої підтримки цієї амбітної мети з боку Євросоюзу та держав – членів ЄС. Президент України високо оцінив той факт, що саме Литва стала першою країною Євросоюзу, яка уклала з Україною відповідну двосторонню декларацію.

Окрема увага під час зустрічі була приділена обговоренню актуальної безпекової ситуації в регіоні, передусім у контексті концентрації російських військ та озброєння, що триває вздовж українського державного кордону, а також на тимчасово окупованих територіях України.

Володимир Зеленський висловив подяку Литві та керівництву Європейського Союзу за чітку позицію щодо неприйнятності відновлення діалогу ЄС – РФ на найвищому рівні в умовах продовження агресії Росії проти нашої держави.

Президент України поінформував співрозмовників про перебіг підготовки до інавгураційного саміту Кримської платформи, який відбудеться 23 серпня 2021 року в Києві. Він відзначив важливість цього заходу для привернення уваги міжнародної спільноти до окупації АР Крим.