Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Росіяни продовжують руйнувати українські міста і вбивати людей, тому цілком зрозуміло, що наявних санкцій недостатньо – керівник Офісу Президента України

25 квітня 2022 року - 18:23

Росіяни продовжують руйнувати українські міста і вбивати людей, тому цілком зрозуміло, що наявних санкцій недостатньо – керівник Офісу Президента України

Щоб зупинити війну, необхідно й надалі підтримувати Україну, зокрема озброєнням, а також посилювати санкційний тиск на Росію та осіб, які ухвалюють жахливі рішення щодо знищення українців. Про це сказав керівник Офісу Президента Андрій Єрмак в інтерв'ю Fox News.

Він висловив подяку американському народові та керівництву США за допомогу нашій державі, зокрема за нещодавнє рішення про оборонну підтримку на 800 млн дол.

«Ніколи в нашій історії не було такої міжнародної підтримки. Це історичний момент. Передусім для світу, який продемонстрував, що єдність можлива», – зазначив Андрій Єрмак.

Водночас він наголосив: війна триває, і Українська держава потребує подальшої допомоги.

«На цей момент ми не маємо достатньо (озброєння. – Ред.). Ми продовжуємо отримувати. Сподіваюсь, у найбільш важливий момент ми будемо готові, і наші партнери зроблять усе, про що було домовлено, і вчасно. Іноді в житті важливо отримувати щось вчасно», – заявив керівник Офісу Глави держави.

За його словами, Україна потребує винищувачів МіГ, але вітатиме також F-16 або інші нові літаки.

Андрій Єрмак акцентував, що війна триває, росіяни продовжують руйнувати українські міста і вбивати людей: військових і цивільних, зокрема жінок і дітей.

«Тому цілком зрозуміло, що наявних санкцій недостатньо», – наголосив він.

Як розповів керівник Офісу Глави держави, з ініціативи Президента України Володимира Зеленського, створено міжнародну експертну групу, співголовами якої стали Андрій Єрмак і директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI), екс-радник Президента США з питань національної безпеки, Посол Майкл Макфол. Основна мета цієї групи – аналіз запроваджених щодо РФ санкцій та розробка пропозицій для посилення санкційного тиску.

Зокрема, зазначив він, група експертів дійшла висновку щодо необхідності запровадження повного ембарго на російські енергоносії та санкцій стосовно всіх російських банків.

Також потрібно розширити коло підсанкційних фізичних осіб, адже багато росіян підтримують війну, зокрема шляхом участі в ухваленні рішень та виконанні наказів щодо знищення цивільного населення України.

«Визнання Росії країною – спонсором тероризму дасть змогу запустити додаткові механізми санкцій. Адже головна мета будь-яких санкцій – зупинити війну. Важливо тиснути на Росію, на російський бізнес, близький до Кремля, щоб зупинити ухвалення жахливих рішень», – наголосив керівник Офісу Президента.

Андрій Єрмак переконаний, що українці обов'язково переможуть, але у війні важлива підтримка з боку друзів.

«Наша перемога буде спільною. Це буде найбільша перемога України й водночас перемога США. Можливо, у майбутньому ця боротьба буде називатися війною України за свободу», – резюмував він.