Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Президент України Володимир Зеленський отримав медаль Свободи Рональда Рейгана

7 березня 2022 року - 20:41

Президент України Володимир Зеленський отримав медаль Свободи Рональда Рейгана

Посол України у США Оксана Маркарова одержала для Президента України Володимира Зеленського медаль Свободи Рональда Рейгана, яку передав керівник Президентської фундації Рональда Рейгана Фредерік Раян.

Фредерік Раян наголосив, що ця висока нагорода відзначає лідерство Глави Української держави та незламність духу мільйонів українців, які відстоюють своє право обирати власне майбутнє та надихають увесь цивілізований світ боротися за цінності свободи й демократії, яким Рональд Рейган присвятив своє життя. Саме Президент Рейган дав рішучий поштовх руйнації радянської «імперії зла» та проклав шлях до свободи та демократії її поневоленим народам на теренах колишнього СРСР.

Сьогодні кремлівський режим намагається відновити уламки радянської імперії, розпочавши жорстоку та криваву війну в центрі Європи. Як і понад три десятиліття тому, «імперія зла» не має шансів на існування. Українці своєю кров’ю та відчайдушною боротьбою дають люту відсіч агресору, демонструючи мужність і волю. Фредерік Раян навів відомі слова Президента Рейгана: «Передусім ми маємо усвідомлювати, що жоден арсенал, жодна зброя у світових арсеналах не є такою могутньою, як воля та моральна мужність вільних чоловіків і жінок. Це та зброя, якої наші супротивники в сучасному світі не мають». (Above all, we must realize that no arsenal or no weapon in the arsenals of the world is so formidable as the will and moral courage of free men and women. It is a weapon our adversaries in today's world do not have).

Довідка. Нагороду медаль Свободи заснувала Фундація Президента Рональда Рейгана у 1992 році. Її вручають видатним світовим діячам за «здійснення значного та тривкого внеску у розвиток свободи у світі». За весь час існування нагороди її лауреатами стали лише 10 осіб, зокрема Лех Валенса, Михайло Горбачов, Колін Павелл, Маргарет Тетчер, Джордж Буш, Іцхак Рабин, Натан Щаранський. Фундація Президента Рональда Рейгана – приватна фундація, створена за життя 40-го Президента США. Її місія – працювати на збереження цінностей та принципів, які сповідував Президент Рейган, як-от збереження індивідуальних свобод, забезпечення економічних можливостей населення, просування демократії та знань про США у світі. Фундація управляє президентською бібліотекою у штаті Каліфорнія та в місті Вашингтоні. Вона зберігає пам'ять про політичний спадок Рональда Рейгана та активно працює над поширенням його ідей, візії та прикладу лідерства шляхом підтримки освітніх програм для молоді, заснування стипендій для науковців та проведення громадських форумів.