Керівник Офісу Президента Андрій Єрмак провів чергове засідання української робочої групи з напрацювання пропозицій щодо участі України у Робочій групі Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях.
Андрій Єрмак повідомив, що вже отримано офіційний лист від ОЕСР, який підтверджує надання Україні статусу учасника Робочої групи з питань боротьби з хабарництвом у міжнародних комерційних операціях. Лист-відповідь Офіс Президента опрацював спільно з Кабінетом Міністрів, і невдовзі його буде офіційно передано генсеку Організації для ратифікації відповідної угоди між ОЕСР та Україною.
«Ми чудово розуміємо: статус учасника Робочої групи з питань боротьби з хабарництвом – перша сходинка до членства нашої країни в ОЕСР. Тому маємо працювати ще активніше, щоб у максимально стислі строки отримати цей статус. Бо ми як держава повинні мати у своєму арсеналі ефективні та дієві механізми боротьби з корупцією», – наголосив Андрій Єрмак.
Він зауважив, що членство в Робочій групі з питань боротьби з хабарництвом стане додатковим чинником прозорості та підзвітності процесів післявоєнної відбудови України.
Як наголосив керівник Офісу Президента, після набуття Україною статусу учасника Робочої групи не можна зупинятися, тому потрібно заздалегідь напрацювати чіткий план подальших кроків щодо приєднання України до ОЕСР.
«Хотів би, щоб був план, що ми як держава робимо далі, щоб рухатися без затримок, оскільки маємо запит щодо боротьби з корупцією всередині країни й підтримку наших партнерів», – зазначив очільник Офісу Глави держави.
Заступник керівника Офісу Президента Андрій Смирнов зі свого боку зауважив, що після останнього засідання робочої групи було здійснено кроки щодо гармонізації національного законодавства відповідно до вимог Робочої групи ОЕСР. Зокрема, розглядалося питання наявності в українському законодавстві відповідальності юридичних осіб за підкуп іноземної посадової особи, а також питання унеможливлення вирахування сум, пов’язаних зі скоєнням суб’єктом оподаткування корупційного кримінального правопорушення.
«Ми провели, на мій погляд, дуже потужну конструктивну конференцію всіх дотичних до питання опрацювання відповідальності юридичних осіб. Були залучені всі суб’єкти антикорупційного блоку, робоча група в повному складі, експерти, напрацьовані первинні драфти внесення змін до законодавства», – сказав Андрій Смирнов.
Як результат – триває робота над законопроектом щодо відповідальності за міжнародне хабарництво, а розробка законодавчих змін до Податкового кодексу України перебуває на фінальному етапі. Невдовзі їх буде подано до парламенту.
Міністерству економіки доручено із залученням інших органів та організацій, зокрема Експортно-кредитного агентства, протягом березня заповнити опитувальник і надати відповідні матеріали секретаріату робочої групи для опрацювання.
Також було погоджено участь України у засіданні Робочої групи ОЕСР у березні поточного року.