Президент:

Офіс:

Президент:

Офіс:

Президент України

Керівник Офісу Президента України провів зустріч із Генеральною директоркою Світової організації торгівлі

17 серпня 2023 року - 23:14

За дорученням Президента України Володимира Зеленського керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак провів зустріч із Генеральною директоркою Світової організації торгівлі доктором Нгозі Оконджо-Івеала, яка перебуває з візитом в Україні.

Основною темою зустрічі став захист вільної торгівлі, зокрема в регіоні Чорного моря, яка опинилася під загрозою через агресію Росії проти України.

Керівник Офісу Президента акцентував увагу на цілеспрямованому нищенні Росією транспортної та аграрної інфраструктури України й блокаді українських портів, до якої Росія вдається задля порушення товарних потоків, передусім постачання української агропродукції, і з метою продовольчого шантажу.

«Росія своїми діями створює безпосередню загрозу продовольчій безпеці та порушує свободу торгівлі, зокрема в Чорному морі», – наголосив Андрій Єрмак.

У цьому контексті він запропонував розглянути можливість залучення Світової організації торгівлі до імплементації другого пункту Української формули миру, що має назву «Продовольча безпека».

«Ваш особистий авторитет і вплив СОТ на міжнародну торгівлю може відіграти важливу роль в імплементації пункту Формули миру щодо продовольчої безпеки. Це не лише про відновлення міжнародного права та вільної торгівлі, але й про стабілізацію цін на світовому ринку та доступ найбідніших країн до постачання агропродукції, у якому вплив України дуже суттєвий», – підкреслив керівник Офісу.

Співрозмовники домовилися докладати зусиль для відновлення повноцінного експорту з України, зміцнення продовольчої безпеки у світі, зокрема через гуманітарну ініціативу «Зерно з України», посилення ролі СОТ у відновленні миру в Україні, а також подолання бідності й голоду у світі.