Україна готова до того, щоб отримати План дій щодо членства (ПДЧ) в НАТО. Ця мета закріплена у Стратегії національної безпеки України.
Про це заявив заступник керівника Офісу Президента Ігор Жовква під час виступу на Всеукраїнському форумі «Україна 30. Безпека країни» у Києві.
«ПДЧ – це той етап, який ми на сьогодні хочемо пройти, і ми готові внутрішньо до того, щоб отримати такий статус», – заявив він.
Ігор Жовква нагадав, що наша країна тривалий час ішла до поглиблення відносин з НАТО. Сьогодні курс на вступ до Північноатлантичного альянсу з’явився у Стратегії національної безпеки України, яку Президент підписав торік.
Заступник керівника Офісу Глави держави також зазначив, що Україна нині має інтенсивну практичну взаємодію з НАТО та чітко окреслює наступні етапи та цілі, яких має досягати, щоб стати членом Альянсу.
«Зокрема, у минулому році, без зайвого галасу ми отримали статус партнера НАТО з розширеними можливостями – приєдналися до п’ятірки країн, які вже мають такий статус і, відповідно, розвивають свої спроможності. Ми вже обмінялися з Генеральним секретарем НАТО своїми пропозиціями про те, як нам цей статус використовувати, і отримали відповідь від нього, а також від держав-членів», – констатував Ігор Жовква.
Він також нагадав, що партнерство з розширеними можливостями – це передусім про взаємосумісність збройних сил, і нині Україна продовжує розвивати таку сумісність ЗСУ зі збройними силами держав – членів НАТО.
«Наступний наш етап, який має пройти Україна, – це отримання ПДЧ», – сказав заступник керівника Офісу Президента.
За словами Ігоря Жовкви, і США, і країни – члени НАТО та ЄС сьогодні чітко розуміють, що Україна – ключова країна для стабільності всієї Європи.
Але водночас наша країна не має належних гарантій безпеки. Тому Президент Володимир Зеленський сьогодні почав обговорювати з державами – партнерами НАТО шляхи отримання Україною таких гарантій.
«На сьогодні найефективнішою системою безпеки, яка відповідає західним та європейським цінностям України, є НАТО. Тому сьогодні все просто – цей курс продовжуватиметься. Буде менше слів, а більше практичних речей», – наголосив заступник керівника Офісу Президента.
У контексті проведення майбутнього саміту НАТО 14 червня Ігор Жовква зазначив, що важливою стане підсумкова декларація, яку ухвалять держави – члени Альянсу за його результатами.
«Важливо, щоб у цьому підсумковому документі НАТО з’явилися позиції щодо України. Ми над цим працюємо й будемо працювати до останнього дня перед самітом», – резюмував він.